Apie rąstinių namų statybą

 


Statant rąstinį namą nebūtini sunkūs, kapitaliniai pamatai

Rąstiniame name jums nereikės daugybės “nematomų” išlaidų sienų apšiltinimui, vidaus ir išorės sienų apdailai – jos gali būti tiesiog medinės ar rąstinės. Bijote, kad taip bus šalta žiemą? Jei mediena gerai paruošta, išdžiovinta, jos masyvo užteks ir aršiam šaltukui nugalėti. 20 – 26 cm skersmens rąsto siena turi svarbią savybę – mažą šilumos apykaitą ir saugo šilumą taip pat, kaip 1,2 m storio plytų siena. Medinės sienos sukaupia šilumą ir tolygiai paskirsto visoje patalpoje. Rąstiniai namai greitai įšyla ir lėtai atvėsta.

 

Rąstinio namo vėdinimo sistemos
Rąstiniuose namuose nereikia įrenginėti brangios vėdinimo, kondicionavimo sistemos. Namas “kvėpuoja” ir natūraliai ventiliuojasi per sienas. Tokiame būste neteks patirti nemalonaus sausumo pojūčio, kaip atsitinka mūriniuose namuose ir butuose šildymo sezono metu. Nepajusite ir drėgmės pertekliaus lietinguoju metų laiku. Mediena name palaiko puikų drėgmės balansą. Jei drėgmės padaugėja, mediena dalį jos sugeria. Sausėjant patalpai, drėgmė grąžinama atgal.

 

Igaamžiskumas
Tinkamai prižiūrimas rąstinis namas tarnaus 150 ar 200 metų, o jo remontas labiau panašus į eilinį apsitvarkymą, nei paniką sukeliantį diskomfortą dėl gramdymų, tapetų plėšymų, gausybės šiukšlių, dulkių, dažų ir pan. Natūralu, kad rąstus veikia saulės spinduliai, lietus, temperatūrų kaita. Todėl bent kas 2-3 metus juos reikia padegti papildomu dažų sluoksniu. Vidinės sienos remonto pareikalaus labai negreit – galbūt po 10-12 metų.

2011 Apie rąstinių namų statybą. Sevalda, 2019. Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti. keisdami savo naršyklės nuostatas.
Joomla